MENU
MENU

o mnie

Złapać światło tak, by w kilku kadrach opowiedzieć historię miłości pary. Popatrzeć na nich, jak oni na siebie, kiedy mówią sobie TAK. Zaciekawić się za każdym razem na nowo, i pomóc Im zapamiętać ten dzień jak by istniał tylko dla nich. To trudne i piękne zarazem, ale jak mówi Sławek, takie wyzwania lubi najbardziej. Ma pasję którą kocha, i pracę która jest pasją. Nie sposób przedstawić go lepiej: Sławomir Gubała – Fotograf Radości Dusz.

Dla niego to zaszczyt i radość być zaproszonym do opowiedzenia wyjątkowej historii jaką jest reportaż ślubny. Mieszka w Krakowie, ale kiedy ma możliwość zabrać aparat na kraniec świata, ani przez chwilę się nie zawaha.  Uwielbia to, kiedy reportaż ślubny może zrealizować w ciekawym, nietypowym lub odległym o tysiące kilometrów od Polski miejscu. Niektóre z par mają takie swoje wymarzone miejsca. Czasem jest to ślub marzeń w egzotycznym zakątku świata, innym razem plener w sentymentalnym miejscu pierwszej zakochanej wycieczki. Uwielbiam takim parom towarzyszyć, kiedy fotografie wpisane są w ważne dla nich miejsca, mówi Sławek. Dla niego jest to towarzyszenie z aparatem ich historii, której miłość nadaje sens.

Każda para jest wyjątkowa, i  ma w sobie to coś, co inspiruje mnie do indywidualnego podejścia. Tak jak światła zapisanego w kadrach nigdy nie da się powtórzyć, tak też reportaż ślubny każdej pary jest wyjątkowy, a kiedy ma się juz ich miłość przed obiektywem, trzeba ją tylko oswoić by dała się zapisać na zawsze, w światłoczułej przestrzeni aparatu.

Wiele można by pisać o jego osiągnięciach w konkursach fotograficznych i zdobytych nagrodach. Jego artystyczna dusza, jak i tworzone przez nią fotografie doceniane są w Polsce i za granicą. Jest jednym z 50 najlepszych Fotografów ślubnych na świecie, wyłonionym w konkursie MYWED.COM 2014, na który nadesłano około 50 000 fotografii. Sławek wysłał tylko 20 fotografii, co wystarczyło by zostać zauważonym i znaleźć się w TOP50 jako jedynemu z Polski.

Zakochany w Tatrach, i umiejący fotografować je jak nikt inny, aktualnie realizuje coraz więcej reportaży ślubnych zagranicą. Podróżował z parami do tak malowniczych miejsc jak: Irlandia, Szkocja, Anglia, Francja, Portugalia, Malta, Hiszpania, Grecja, Włochy i wiele, wiele innych. Często dodaje, że najważniejszym dla niego konkursem jest reportaż ślubny każdej pary, i pierwsze łzy wzruszenia, kiedy wspólnie oglądają zdjęcia. Oddaje im wtedy taki magiczny pakiet ich wspólnych chwil, emocji, wzruszeń, który ma w przyszłości wielką moc.

Jak sam mówi, ma duszę artysty podróżnika. Zagraniczne reportaże inspirują go, dodając energii i rozbudzają fotograficzną wyobraźnię. Często taka sesja fotograficzna jest wypowiedzianym na głos marzeniem pary.  A kiedy wiatr rozwiewa welon, wśród klifów pięknej Irlandii, lub promienie zachodu słońca układają się tak, by stojąca na jego tle para czuła, że jest to ich niezapomniana chwila – on naciska spust aparatu  i zapisuje to dla nich na zawsze. W tym właśnie momencie Oni spełniają swoje marzenie… On też.

 


PHOTOS BY SLAWOMIR GUBALA